Advertisement

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'ndan Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldinho'nun transferine onay çıktı.

Siyah-beyazlı kulübün bugün yaptığı yönetim kurulu toplantısında, Brezilyalı futbolcunun durumu masaya yatırıldı ve transferin yapılıp yapılmaması konusunda yaşanan fikir ayrılıkları giderildi.

Bazı yönetim kurulu üyeleri, Ronaldinho'nun astronomik maliyeti sebebiyle transfere karşı çıkmış, yıldızı futbolcuya ödenecek yaklaşık 6.5 milyon avroluk ücretin kulübe büyük zarar vereceğini savunmuştu.

Başkan Fikret Orman önderliğinde yapılan toplantıda, Ronaldinho'nun yapacağı sportif katkının yanı sıra, kulüp imajına sağlayacağı yarar da konuşuldu. Transferin yapılması konusunda ortak karar alan Beşiktaş Yönetim Kurulunun, sponsor arayışında da sona geldiği öğrenildi.


-Ayhan Yeşilbaş: "Ronaldinho'ya baskı yapıyorum"

Transferin Brezilya ayağında da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Ronaldinho'nun menajeri Roberto Assis'in Türkiye'deki ortağı menajer Ayhan Yeşilbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atletico Mineiro'nun Brezilyalı oyuncu için 3.3 milyon avro teklif ettiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Beşiktaş'ın transferi gerçekleştirmesi için üstün çaba sarfeden Yeşilbaş, Ronaldinho'nun maddi kazancı kadar huzurunu da düşündüğünü kaydederek, "Kendisi ile görüştüm. Brezilya'da çok huzurlu bir hayat yaşıyor. Bu sakin hayatı terk edip etmeme konusunda da düşünüyor. Yakın çevresinden Türkiye'ye gidip gitmeme konusunda fikir alıyor. Ronaldinho'ya Beşiktaş'a gelmesi konusunda baskı yapıyorum" diye konuştu.

Ronaldinho'nun aynı zamanda ağabeyi olan menajeri Assis'in yarın Brezilya kulüpleri Gremio ve Palmeiras'la masaya oturacağını hatırlatan Yeşilbaş, "Brezilya kulüplerinin teklifleri neredeyse birbirinin aynı. Ronaldinho da kendi ülkesinde ne kadar para kazanabileceğinin farkında. Huzurunu bozmak istemezse az paraya razı olmak zorunda. Beşiktaş yönetimi haklı olarak ince eleyip sık dokuyor. Biraz daha seri karar verebilselerdi, transfer çok önceden bitebilirdi" ifadelerini kullandı.


-Tarık Çamdal ve Veysel Sarı transferleri

Öte yandan, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve Fikret Orman'ın gece geç saatlerde Tarık Çamdal ve Veysel Sarı için son görüşmeyi yapacağı kaydedildi.

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan AA muhabirine, "Her iki oyuncunun transferi için yarın net bir açıklama yapmayı umuyorum. Bu gece Sayın Fikret Orman ile görüşeceğiz. Tahmin ediyorum pürüzleri ortadan kaldıracağız" dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Ocak 2014 Salı, 09:25 Misafir yine sokağa atılacak milyon euro'lar var demekki,türkiye avrupalı futbolcuların emeklilik cenneti,istanbul'un gece hayatına hoş geldin ronaldinho.