Advertisement

ABD'de, birlikte yaşadığı kız arkadaşının ailesine ait 7 kediyi öldürdüğü öne sürülen 20 yaşındaki Timothy Olschafskie tutuklandı.

Connecticut eyaletinin Widsor Locks kenti polisi, adı açıklanmayan bir ailenin uzun süre beslediği 7 kedinin şüpheli şekilde telef olması ölmesi üzerine başlattığı ve 6 ay süren soruşturma sonunda ailenin yanında yaşayan adlı Timothy Olschafskie genci tutukladı.

Soruşturma kapsamında otopside, kedilerin birçok kemiğinde kırıklar olduğu ve telef olmalarına travma, kesikler ve iç kanamaların sebebiyet verdiği tespit edildi.

Kedilerin telef olmasını şüpheli bulan veterinerin başvurusu üzerine başlayan soruşturma sonunda ise kız arkadaşının ailesiyle yaşayan Olschafskie'nin aynı evdeki kedileri aralıklarla telef ettiği belirlendi.

Davanın görüldüğü Enfield Mahkemesi, tutuklu yargılanmasına karar verdiği Timothy Olschafskie'nin kefalet ücretini 150 bin dolar olarak saptadı. Zanlı Olschafskie, 30 Ocak'ta yeniden hakim karşısına çıkacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Ocak 2014 Cumartesi, 00:16 Misafir türkiye de olsa bu bir dava bile olmaz. ya da 150 tl kabahatler cezası alır... işte devlet işte adalet. büyük devlet lafla değil böyle olur toplumsal düzeni içerisinde asla ve asla şiddete izin vermez... ülkemizde trafik, sokaklar, evler, aile heryerde şiddet kol geziyor mahkemeler ne yapıyor "serbest"...