Advertisement

Haftalık Fransız magazin dergisi Closer tarafından ortaya atılan ve Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, oyuncu Julie Gayet ile ilişkisi olduğunu dair iddia, magazin basınının gündemini sarsmaya devam ediyor.

Yasak aşk iddiasının ortaya atılması first lady Valerie Trierweiler'i hastanelik ederken, basın Hollande'ın genç oyuncu sevgilisi ile arasını, eski hayat arkadaşı ve dört çocuğunu annesi olan Segolene Royal'in yaptığını ileri sürüyor.

Oyuncu Gayet ile Royal'in arasının oldukça iyi olduğuna dikkati çeken basın, yeni aşkın doğmasında first layd Trieweiler'den nefret eden eski cumhurbaşkanı adayı Royal'in rolü olduğuna kesin gözüyle bakıyor.

Royal'in bir televizyon programında kendisine sorulan imalı soruları açıkça yanıtlamaktan kaçınması da bu iddiaları güçlendiriyor.

Genç oyuncunun babası ünlü cerrah Brice Gayet, Royal'in 2007 yılındaki seçim kampanyasına güçlü bir şekilde destek vermişti. Yine basına göre, oyuncu Julie Gayet'in de o tarihten bu yana Royal ile sık sık birlikte görülmesi, bu iddiaların gerçek olabileceği savını oldukça güçlendiriyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı kaynakları dün basına yaptıkları açıklamada, ''aşırı yorgunluğu'' gerekçe göstererek, haberin çıktığı cuma gününden bu yana Trierweiler hastanede tedavi gördüğünü kabul etmişti.

Dergi, bu haftaki sayısında, "François Hollande ve Julie Gayet-Cumhurbaşkanın gizli aşkı" başlığını atarak, 59 yaşındaki Hollande'la Gayet arasındaki gönül ilişkisiyle ilgili 7 sayfalık bir haber yayımlamıştı.