Advertisement

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için düzenlenen anma töreninde polislerin taktığı beyaz bereye ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, 19 Ocak Pazar günü Şişli'de, Dink'i anmak üzere düzenlenen gösteriler sırasında, görevli trafik polislerinin beyaz bere takmasının yazılı ve görsel medyada gündeme geldiği aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2007 tarihli 'Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nin 5' inci maddesinde 'Resmi görevlilerin, bina dışında görevin özelliğine göre şapka, kep, bere veya örgü başlık giymesi zorunludur' hükmü mevcut olup, trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin rengi beyazdır. Bu itibarla görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir."

BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Ocak 2014 Salı, 20:34 Misafir siyah beremi takmaları gerekiyor?malesef bu basın öküz altında buzağı arayarak bizim milleti aydınlatıyor.
21 Ocak 2014 Salı, 14:47 Misafir acaba ne zaman böyle ufak tefek meseleleri bırakıp ta adam gibi işlerle uğraşacağız. yok beyaz bere takmış yok siyah bere takmış. yaptığımız tartışmaya bak...
21 Ocak 2014 Salı, 10:56 Misafir herşeyi böyle bir işarete bağlamak yanlış, ee hiç kimse beyaz bere takmasın o zaman ülkede, böyle travmatik anlayışlar yaratmak doğru değil bence...