Advertisement

Merkez bankasının olağanüstü toplanarak faizleri artırmasının ardından konuşan Blackrock portföy yöneticisi Sam Vecht, "Türkiye'de özellikle finansal hisseler kanalıyla, yüksek ağırlık veriyoruz" dedi.

Faiz kararını yorumlayan Vecht, "Faizlerdeki ani artış maalesef kısa vadede Türkiye ekonomisini yavaşlayacak olsa da, hamle, Türkiye'nin ekonomik düzen ve yatırımcının Merkez Bankası ve ülkeye güvenini korumaya geri dönüşü anlamında memnun edici bir ilk adım" değerlendirmesinde bulundu.

Gelişen piyasaların son haftalarda baskı altında olduğunu hatırlatan Vecht, "Brezilya, Hindistan ve şimdi Türkiye gibi çeşitliliği olan ülelerin merkez bankalarının hamleleri, yatırımcının güveninin sakinleştirilmesine yardımcı olmalı" dedi.

Vecht, Küresel Gelişen Piyasalar genelindeki siyasi ve makroekonomik durumu yakından izlediklerini belirterek, "Ancak bir süredir, parasal yetkililerce atılan doğru adımlardan ötürü daha çok güveniyoruz" diye konuştu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Ocak 2014 Çarşamba, 22:35 Misafir gerçek üretim yapmayan, üretimi teşvik etmeyen, enerji açığı olan, askeri olarak stratejik anlamda denize kıyısı olup uçak gemisi filosu olmayan, topluma hedef oluşturmayan, kanunlarında net hükümler olmayan olsa bile uygulamayanlar rüzgara göre hareket etmek zorundadırlar.
29 Ocak 2014 Çarşamba, 16:18 Misafir mb başkanı allasen söyle kimle iddiaya girdin yılbaşında usd 1,92 olacak diye
29 Ocak 2014 Çarşamba, 15:25 Misafir her 2-3 yılda bu tarz hareketler olur.para babaları bazılarının kasalarını nasıl boşaltıcaklarını iyi biliyorlar.