Advertisement

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe'ye 1 maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, kurulun bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Spor Toto Süper Lig'de Torku Konyaspor ile oynadığı maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ile bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleşmesi nedeniyle, Fenerbahçe'ye oy çokluğuyla 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezası verildiği bildirildi.

PFDK'nın Kayserisporlu futbolcu Henrique Sereno Fonseca'ya, Sivasspor ile yapılan maçta, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi ve ihraç sonrası rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle, 4 maç men ve 26 bin lira para cezası uyguladığı belirtildi.

Kurulun, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'a 110 bin, Galatasaray'a 100 bin, Trabzonspor ve Bursaspor'a 90'ar bin, Eskişehirspor'a 70 bin, Elazığspor'a 40 bin, Gaziantepspor'a 30 bin, Sivasspor'a da 10 bin lira para cezası verdiği kaydedildi.