Advertisement

Barcelona takımının simge oyuncularından Carles Puyol, sezon sonunda kulübünden ayrılacağını açıkladı.

Puyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, dizinden geçirdiği iki ameliyat sonrasında fiziksel olarak sorun yaşadığını, eski formuna geri dönemediğini ve kulübünden ayrılma yönünde karar aldığını ifade etti.

2016 yılının haziran ayına kadar olan sözleşmesini Barcelona Kulübü'yle anlaşarak, sezon sonunda karşılıklı feshedeceğini anlatan Puyol, "Ne olursa olsun daha sezonun bitimine 3 ay var ve kupa hedeflerine ulaşması için takıma yardımcı olmaya devam edeceğim. 30 Haziran'dan sonra ne yapacağımı ise henüz bilmiyorum ama dinlenmeye ihtiyacım var" şeklinde konuştu.

17 yaşındayken Barcelona'nın altyapısına katılan ve son 15 sezondur A takımda forma giyen Puyol, şimdiye kadar 21'i A takımda olmak üzere toplamda 24 kupa kazanarak kulüp tarihinde Xavi Hernandez'den (25) sonra en çok kupa kaldıran futbolcu oldu.

Gelecek ay 36 yaşını dolduracak Puyol, 15 sezonda 8'i dizinden olmak üzere toplam 36 kez sakatlık geçirdi. Defansın ortasında görev yapan ve "köpek balığı" takma adı takılan Puyol, kulüp tarihinde Barcelona formasını en fazla giyen 2. futbolcu olma özelliğini de taşıyor. 2007, 2008 ve 2010 yıllarında FIFA'nın yılın en iyi ilk 11'ine girme başarısını gösteren Puyol, Barcelona formasıyla oynadığı 593 maçta 18 gol attı.

Carles Puyol'un gelecek haziran ayında futbolu bırakma ihtimaline karşın Katar'da bir kulübe transfer olma olasılığının da bulunduğu iddia ediliyor.