Advertisement

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor maçında son derece kritik bir galibiyet elde ettiklerini belirterek, oyuncularını kutladı.

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Bilic, "Bizim için çok önemliydi, oyuncularımı kutluyorum. Çok değerli bir galibiyetti, tamamıyla hak ettik. Futbolcularım ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bugün kaybetseydik bile, söyleyecek tek kelimem yoktu. Maçların son üçte birlik bölümünde bazen sıkıntılar yaşıyoruz, kabul ediyorum. Son dokunuşlarda belirli bir kalite eksikliğimiz var. Bu akşam da benzer bir sorun yaşadık ama oyuncularım taktik olarak ne istediysek yaptılar, 10 puanlık bir performanstı" diye konuştu.

Maça gelen Beşiktaş taraftarına teşekkür eden Hırvat çalıştırıcı, "Çok sayıda taraftarımız yoktu ama gelenler her türlü desteği verdiler, kendilerine minnettarız. Böylesine önemli bir galibiyet alınca, sevinç de sıra dışı oldu. Gol son nefeste geldi. Golden sonra oyuncularımı hemen sahaya döndürmem gerekti, sonuçta oynayacak bir 3 dakikamız daha vardı, ben de öyle yaptım. Sıra dışı bir gol ve sevinç vardı, atmosfer çok güzeldi" ifadelerini kullandı.

Bilic, her maçta kulübede aktif olmaya çalıştığını kaydederek, şöyle devam etti:

"Bugün kazanamasaydık bile memnun olacaktım, yine 3. sırada olacaktık. Geçiş yılı oynadığımız bir sezonda, bu takımın iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Şampiyonluk yarışına devam ediyoruz. Bugün istim üstündeydim. Bazı eksiklerimiz vardı, kaliteli bazı isimlerimiz yoktu. Dolayısıyla yüzde yüz efora ihtiyacımız vardı. Kulübe olarak her türlü desteği vermeye çalıştık. Almeida, Atiba Hutchinson ve Manuel Fernandes yoktu. Böylesine agresif bir tavır takınarak, sahadaki oyuncularımıza yardımcı olmaya çalıştık. Benim için sevindirici olan, planımızı uygularken disiplini kaybetmedik."

Amaçlarının kenardan gelecek ortalarla forvet hattını beslemek olduğunu dile getiren deneyimli çalıştırıcı, yayıncı kuruluştaki hakem yorumlarıyla ilgili soruyu sinirli bir şekilde yanıtladı. Mücadelelerine devam ettiklerini vurgulayan Bilic, şunları söyledi:

"Tartışılan penaltı pozisyonları var. Geçen hafta Holosko'nun poziyonundan başlayarak konuşacak çok şey var. Ben objektif değilim, hakemler tarafından bize sürekli eksi yazılıyor. İstediğimiz adil muamele, ben bunu hissedemiyorum. Efendi olmayı seviyorum ama adil davranılmasını istiyorum. Şartlar buysa ve ne olursa olsun, bu koşullarda şampiyonluk için savaşmaya devam edeceğiz."

Slaven Bilic, açıklamalarının ardından çeviriyi beklemeden sinirli bir şekilde basın toplantı odasını terk etti.

Bu arada, Beşiktaş, 25. haftada Çaykur Rizespor ile oynayacakları maçın hazırlıklarına yarın sabah basına kapalı yapacağı antrenmanla başlayacak.