Advertisement

BloombergHT. com ve BloombergHT ana medya sponsorluğunda düzenlenen “İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'ne geri sayım başladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın tam destek verdiği zirve, Nükleer Mühendisler Derneği ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından 30-31 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da düzenleniyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı taner Yıldız'ın açılış konuşmasını yapacağı zirvede dünya'nın dört bir yanından gelecek konuşmacılar, nükleer santrallere yatırım yapmak isteyen uluslararası firmalar, yerel firmalar, kamu ve yerel yönetim kuruluşlarının yetkilileri bir araya gelecek.

Zirve’nin ana konuları arasında “Nükleer Atık ve Çevre”, “Türkiye'de Nükleer Projelerin Güncel Durumu”, “Nükleer Enerjide Türkiye'nin Avantajları ve Potansiyeli”, “Nükleer Santrallerinin İnşası ve İşletilmesinde Türk Firmalarının Pozisyonu Nasıl Olmalı?”, “Nükleer Hukuk”, “Türkiye'de Yerlileştirme için Fırsatlar ve Güçlükler” yer alıyor.

“Nükleer teknolojinin yerlileştirilmesine” verilen önem sebebiyle; Dünya Nükleer Derneği, TAEK, EPDK, EUAŞ, AFAD, TSE, Akkuyu Nükleer A.Ş, Areva, Fransız Nükleer Topluluğu, Mitsubishi ve GDF SUEZ gibi firmalarının üst düzey konuşmacıları ile sektöre yatırım yapmak isteyen yerel firmaların yetkilileri “İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi”nde buluşacaklar. Konuya dair detaylara www.nukleersantrallerzirvesi.com adresinden ulaşılabilir.