Advertisement

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Twitter'a tedbir amaçlı erişim engelinin yanlış bir karar olduğunu söyledi.

Faruk Eczacıbaşı, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde, Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli kararına ilişkin soruları yanıtladı.

Bunun çok yanlış bir karar olduğunu ifade eden Eczacıbaşı, "Umarım yakında değişip eski haline gelir. Çok hatalı bir karar olarak nitelendiriyorum. Yasaklamanın etkisi hiç olmaz değil ama sınırlı olur. Ama bizim algılanmamız açısından şu anda herhalde dünyadaki sayılı yasaklayan ülke konumuna geldik" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de son aylarda yaşanan gelişmelere ilişkin soru üzerine ise Eczacıbaşı, "Bundan sonra herkes, bütün toplumlar bu gibi ataklarla, bu gibi tehlikelerle karşılaşacak. Buna hazırlıklı olmaktan başka hiçbir çaremiz yok. Bunun üstesinden gelmenin doğrudan doğruya yasaklamak olduğuna inanmıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
22 Mart 2014 Cumartesi, 15:31 Misafir twiter yasaklansa ne olur yasaklanmasa ne olur ingiltere tamamen kapatacak kaldıki türkiyede tamamen kapatılmadı gerekçeler var twiterı büyük bir olay mış gibi yansıtmak medyanın oyunu tabi bu oyunun arkasında ne var çok iyi biliyoruz mahkeme kararına uymayan twiter gezi olaylarından bu yana olan bitene aracılık yaptığını çok iyi biliyor her zamanki gibi oyun devam ediyor twiter özgürlüğün yasaklanması değildir tv ve sunucularıyla bazı medya organları bunun ve masumiyet karinesinin arkasına saklanmasın sultan abdülhamitten buyana başlayan medya tuzağı yok edilecek
21 Mart 2014 Cuma, 20:36 Misafir ingilterede kapatacakmış kapatılma sesbibin açıklamadan çok yanlış sana göre yanlış