Advertisement

(17:07'de güncellendi)

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgenaral Yaşar Güler'e ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarının internette yayınlanmasının ardından, Telokomünikasyon İletişim Başkanlığı, (TİB) video paylaşım sitesi Youtube'un idari kararla engellediğini açıkladı.

Türkiye Twitter yasağını konuşurken, video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi. Alınan karar 3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi. Kararın, operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konacağı belirtiliyor.

Nasıl girilebilir?

Youtube'a erişimin engellenmesi sonrası siteye nasıl girilebileceği merak konusu. Şu an sadece site erişime kapatıldığı için DNS ayarları değiştirilince siteye girilebiliyor.

Habertürk

(17:07'de güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Mart 2014 Cuma, 14:10 Misafir ülkenin güvenlği söz konusu olursa her sey vacip tir!!
27 Mart 2014 Perşembe, 19:43 Misafir Yeter artık Vatandaşa yapılan baskı ve eziyet ! Sürekli yasaklar, cezalar ve bitmeyen zamlar. Böyle giderse korkarım Radyo, TV, internet ve Telefon yasağıda gelir.