Advertisement

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya partisinden istifa etti. İstifasını Twitter hesabından açıklayan Öksüzkaya, istifasına gerekçe olarak parti politikaları ile şahsi görüşlerinin uyuşmadığını gösterdi ve şu açıklamayı yaptı:

"2002 yılından beri özellikle ilk iki dönemde yapılan icraatlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında yıldızı parlayan bir ülke konumuna gelmemizde mensubu olduğum partimin katkısı büyüktür. Milletimiz ve dünya milletleri bu gelişmeleri takdirle karşılamıştır. Ancak üzülerek görüyorum ki; son zamanlarda demokrasi, hukuk ve uzlaşma konularındaki parti politikaları ile şahsi görüşüm uyuşmamaktadır. Bu nedenle Adalet ve Kalkınma Partisi'nden istifa etme kararı almış bulunuyorm. Bugüne kadar birte çalıştığım tüm arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini temenni ediyorum. Milletimize ve şehrimize bağımsız olarak hizmet etmeye devam edeceğim"

"HAYIRLISI OLSUN..."
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, gazetecilerin istifaya ilişkin sorularına yanıt verdi. Yıldız, şunları söyledi:

"Çok uyumlu bir çalışma gösteriyorduk. Son derece gayretli idi. Böyle bir karar aldı, hayırlısı olsun. İstifa gerekçesini yazılı olarak açıkladı, AK Parti politkalarının son zamanlardaki tutumuyla alakalı eleştirileri vardı. Büyük resmin farklı olduğunu, Sayın Başbakan'ın liderliğinde yürütülen polikaların çok farklı süzgeçten geçtiğini kendisine vurgulamıştık"

"ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIK"
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın partisinden istifa ettiğini belirterek, "Uzun süredir ikilem içerisindeydi. İstifasını üzüntüyle karşıladık. Keşke bu kararı daha önce verseydi" dedi.

-HaberTürk