Advertisement

Gelişen piyasa hisseleri, Çin hisselerinin öncülüğünde düşüşün 3. gününe girdi. Güney Kore wonu gelişen piyasa paralarındaki kazançlara liderlik etti.

China Citic Bank Corp. ve China Minsheng Banking Corp. Hong Kong'da yüzde 4'ün üstünde geri adım attı. Great Wall Motor Co., JPMorgan Chase & Co.'nun hisse notunu düşürmesinden sonra 2 ayın en sert düşüşünü gerçekleştirdi. Güney Kore wonu, Hindistan rupisi ve Filipinler pesosu dolar karşısında en az yüzde 0.2 güç kaybetti. Infosys Ltd., analistlerin beklentilerinin üstünde gelen satış büyümesi tahmin ettikten sonra 2 ayın en sert yükselişini kaydetti.

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yüzde 0.3 kayıpla Hong Kong saatiyle 13:55'te 1,008.33 puana indi. Fed Başkanı Janet Yellen'in bugün bir finansal konferansta konuşma yapması bekleniyor.

"Çin verisi yatırımcılarda ülkedeki yavaşlamayla ilgili endişeleri arttırdı," diyen Jakarta merkezli PT MNC Asset Management'ın fon yöneticisi Akbat Syarief, "Hükümetin büyümeyi desteklemesi ve finansal sistemi dengede tutmasıyla ilgili bir takım belirsizlikler ortaya çıkacak," şeklinde görüş bildirdi.