Advertisement

Fenerbahçe'nin Senegalli futbolcusu Moussa Sow, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Şike Davası'nda itirazları reddetmesi ilgili olarak, "Başkanımız hakkında çıkan kararı antrenman sonunda duyduk ve çok büyük bir üzüntü yaşadık" dedi.

Sow, bir kampanya tanıtımına katıldı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şike Davası'yla ilgili gelişmelerini değerlendiren Sow, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararını antrenmanın ardından öğrendiklerini, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için son derece üzgün olduklarını belirtti. Takım halinde büyük bir şok yaşadıklarını anlatan Senegalli oyuncu, şunları söyledi:

"Başkanımız hakkında çıkan kararı antrenman sonunda duyduk ve çok büyük bir üzüntü yaşadık. Bizim için çok büyük bir şok oldu. Çünkü böyle bir karar beklemiyorduk. 2,5 yıldır Fenerbahçe'deyim ve Başkanımız Aziz Yıldırım'ı tanıyorum. Gerçekten son derece sevdiğim ve saygı duyduğum bir insan. Takımdaki diğer arkadaşlarımın da kendisini çok sevip saydığını biliyorum. Biz bir aileyiz ve o bizim babamız. Bu yüzden Başkanımızla ilgili alınan karardan dolayı daha da üzgünüz. Eğer cezasını tamamlamak zorunda kalırsa ve başkanlık yapamayacak hale gelirse daha da çok üzüleceğiz. Başkanımızı her zaman aramızda görmek ve yolumuza onunla devam etmek istiyoruz."

En büyük arzusunun Fenerbahçe formasıyla şampiyonluk yaşamak olduğunu anlatan Sow, "Çok iyi bir sezon geçirdik fakat henüz lig bitmedi. Dolayısıyla resmi olarak şampiyon değiliz. Biz yine çalışmalarımızı en sıkı şekilde sürdüreceğiz. Kesinlikle rehavete kapılmayıp, pazar günü oynayacağımız Beşiktaş derbisi için en iyi şekilde hazırlanacağız. Şampiyonluğumuz kesinleşene kadar işi sıkı tutmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


- "Bu işin sonunu getirmek tamamen bizim elimizde"

Şampiyonluğa birkaç adım uzakta oldukları için pazar günü oynanacak Beşiktaş maçı öncesi farklı bir motivasyon ve konsantrasyona sahip olduklarını kaydeden golcü futbolcu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu işin sonunu getirmek tamamen bizim elimizde, yolumuza bu durumun farkında olarak devam ediyoruz. Derbide gol atıp atamayacağımı sadece Allah bilir. Atabilirsem tabii ki çok güzel olur fakat benim için şu an ön planda olan şey, takımımın şampiyon olması. Kendi kişisel performansım ve kişisel mutluluğumdan ziyade, takımımın mutluluğunu öne çıkarıyorum."


- "Rakibimize saygı duymalıyız"

Beşiktaş'ı yenmeleri halinde, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda herhangi bir kutlama yapıp yapmayacakları sorusunu ise sarı-lacivertli oyuncu, "Rakibimize ve rakibimize gönül vermiş taraftarlara saygı duymamız gerekiyor. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda kazanıp şampiyonluğumuzu ilan edersek özel bir kutlama yapmayacağımızı düşünüyorum. Çünkü oraya insanlar kendi takımlarını desteklemeye geliyorlar. Biz mutlu sona ulaşırsak, Samandıra'ya kendi evimize dönüp, kendi taraftarlarımızla bir kutlama yapmak istiyoruz" şeklinde yanıtladı.