Advertisement

Ariel Castro'nun Cleveland Ohoi'daki evinde hapsedilen Michelle Knight, Amanda Berry ve Gina DeJesus kurtarılalı tam bir yıl oldu.

Michell Knight Simon Hattenstone'a verdiği röpotajda zalim bir adamın elinde 11 sene boyunca nasıl yaşam mücadelesi verdiğini anlattı.

Knight, oğlu Joey'in vekalet davasına gitmek için 22 ağustos 2000 yılında yola çıktığında aslında 11 yıl sürecek işkence dolu bir hayata adım attığının farkında değildi. Gideceği yere arabasıyla götürmeyi teklif eden Castro, Knight'ı kaçırarak evine götürdü

Knight, "Merdivenleri çıktığımızda öyle bir sessizlik vardı ki buradan bir daha asla kurtulamayacağımı anladım."  dedi.

11 yıl boyunca Knight ve diğer kaçırdığı iki kadını evinin bir köşesine zircirleyen Castro her gün tecavüz ve işkence uygulamıştı.

Knight, 11 yıl içinde 5 kere hamile kaldı, fakat Castro, Knight'ın düşük yapması için genç kadını açlığa mahkum ederken şiddet uygulamaya da devam etti.

"Tek hareket eden şey dış dünyaydı, biz sadece yerimizde duruyorduk." diyen Knight oğlu Joey'i düşündüğü için sabrettiğini dile getirdi. "Yüzüme buruk bir gülümseme yerleşen tek an Amanda ve Gina'yı ilk kez gördüğüm andı. Tek kurbanın ben olmadığımı bilmek beni mutlu etmişti ama bir yandan da üzüntüye boğulmuştum.

53 yaşında olan Castro suçunu itiraf ettikten sonra gözaltındayken intihar etti.

Knight'a Castro'yu affedebildin mi, diye sorulduğunda 'Evet affettim ve ondan nefret etmiyorum" açıklamasında bulundu. Knight, "intihar etmesini istemezdim ve onun açısından bakacak olursak onu da anlıyorum çünkü bu pişmanlıkla yaşamayacaktı." dedi.

-Castro başına gelen ilk felaket değil

Michell Knight, henüz lise yıllarında 3 sınıf arkadaşı tarafından okulda tecavüze uğramasının ardından bir erkek bebek dünyaya getirmişti. Knight'ın annesinin erkek arkadaşının bebeğin kolunu kırmasının ardından ise bebeğin vekaletini kaybeden Kngiht'ın oğlu Joey evlatlık verilmişti.

Eğer kaçırılmamış olsaydı nasıl bir hayatı olacağı sorusunu yanıtlayan Knight, "Kaçırılmasaydım, şu an ya sokakta yaşıyor ya da ölmüş olurdum. Ama hayatta kalmak zorundaydım ve bunu da başardım. Başıma gelenler, yaşadıklarım benim kişiliğim anlamına gelmez." açıklamasında bulundu.