Advertisement

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi ihalesi için 4 şirketin ön yeterlilik başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

ÖİB'den yapılan yazılı açıklamada, ön yeterlilik başvuru süresi bugün sona eren ihale için saat 16.00 itibarıyla 4 katılımcının başvuru gerçekleştirdiği kaydedildi.

Açıklamaya göre ön yeterlilik için Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, Turkish Lottery Holding BV, ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ ile Talih Kuşu Ortak Girişim Grubu başvurdu.
BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Mayıs 2014 Çarşamba, 12:55 Misafir milli piyango idaresi özelleştirme kapsamına cazinoları da aldığında çok büyük bir paranın kazanalıcağını biliyoruz. cazinolar kumar oynatılan yerler olarak kapatılmıştı.o zamanlar bu gerekçe haklı olabilirdi. ancak yıllardır, internet cazinolarında kumar oynayan türk'lerin çok büyük sayılara geldiğini tahmin ediyoruz. zira kumar bu cazinolarda rahatlıkla oynanıyor.demekki bir zamanlar cazinoların kapatılma gerekçesi şimdi ortada yok. o zaman neden açılmıyor?özelleştirme kapsamına neden koyulmuyor? anlamak mümkün değil.