Advertisement

Anayasa Mahkemesi, video paylaşım sitesi Youtube'a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan bireysel başvurularda, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

Video paylaşım sitesi Youtube avukatı aracılığıyla Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile CHP'li bazı milletvekilleri, Youtube'a erişim engelinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesine ayrı ayrı bireysel başvuruda bulunmuşlardı.

Başvuruları ele alan Anayasa Mahkemesi, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine, erişimin engellenmesinin, ifade özgürlüğünün ihlali anlamına geldiğine karar verdi.

Yüksek Mahkeme, gerekçe yazıldıktan sonra hak ihlalinin giderilmesi ve gereğinin yapılması için kararı, TİB ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına gönderecek.

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Mayıs 2014 Cuma, 10:28 Misafir tabi ki hak ihlali. yaklaşık 300 saate yakın ingilizce ders videom var aylardır çalışamıyorum. iki tane tape var diye milyarlarca da iyi şey olan bir siteyi nasıl tümden kapatırsın. bu demokratik ya da hukukun üstünlüğü kavramları ile bağdaşmaz. youtube da milyonlarca türkiyeyi tanıtan, başarılarımızı anlatan, kahraman türk ordusunu çok güzel sunan videolar var tümünü kapatıyorsun, öyle şey mi olur ya? açın artık şunu. bundan ötesi despotluktur.