Advertisement

Gezi olaylarının yıl dönümü nedeniyle Taksim çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alan polis, meydana araç çıkışlarını kapattı. Metro seferleri ise Osmanbey'e kadar yapılıyor.

Şehir Hatları vapur seferlerinin iptaline ilişkin Twitter'dan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "İkinci bir duyuruya kadar Anadolu'dan Avrupa'ya tüm seferlerimiz iptal edilmiştir." denildi.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi finiküler seferlerinin de iptal edildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim-Kabataş Füniküler ve Maçka-Taşkışla Teleferik hatlarımızda seferler Valilik kararı gereği yapılmamaktadır." denildi.

-Taksim'de son durum

Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü nedeniyle polis Taksim ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Önlemler çerçevesinde Taksim'e çıkan yollar, polis çekicileriyle kapatıldı. Otomobilleri ile Taksim istikametine gitmek isteyen vatandaşlar alternatif güzergahlara yönlendirildi. Bazı vatandaşların da duruma tepki gösterdiği görüldü.

Güvenlik önlemleri çerçevesinde metro seferlerinde de düzenlemeye gidildi. Polis metro istasyonu girişini de kapatırken, Hacıosman-Taksim metro seferleri Osmanbey'e kadar yapılabiliyor.

Taksim'de trafiğin kapatılmasına tepki gösteren bir kişi ise polisle tartıştı. Yaşlı kadın görevini yaptığını söyleyen polise, "Evladım koyun olmayın" diyerek tepki gösterdi.

İHA

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Mayıs 2014 Cumartesi, 21:44 Misafir türkiye, doğu akdeniz'de kendi ürettiği silah, gemi ve mühimmatla ortadoğuda ilk defa ben de varım diyor, düzen bozucular yine yakmaya, yıkmaya ve kırıp dökmeye çalışıyor. bunların hepsi ülkemize, milletimize ve refahımıza yani milli çıkarlarımıza aykırıdır. ben ülkemde yere çöp atmaya kıyamıyorum maalesef bu nesil yakmaya, yıkmaya meraklı. artık, suça taviz verilmesin ve sürekli polis yargılanmasın. kıranlar dökenler yargılansın. amerika 'daki polisin önüne böyle çıkamıyorsunuz da türkiye 'de neden çıkılıyormuş ki? tek türkiye var onu da korumak hepimize görevdir.