Advertisement

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TC Ziraat Bankası AŞ'nin diğer ticari işletmeler gibi her türlü reklam ve tanıtım amaçlı yaptığı çalışmalarda, ticari unvanını değil marka ismini kullandığını bildirdi.

Babacan, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın, "TC ibaresinin Ziraat Bankası tabelalarından çıkartıldığına" yönelik iddialara ilişkin soru önergesini cevaplandırdı.

Ticari işletmelerin, isimlerinin müşteri, kamuoyu belleğinde uzun süre kalması ve unutulmaması için uzun olan ticari unvan, amblem ve logolarında aynı şekilde kullanmak yerine kısaltarak kullandığına dikkati çeken Babacan, sektörde de bunun birçok örneğinin bulunduğunu ifade etti.

Babacan, "TC Ziraat Bankası AŞ, ticari işletmeler gibi her türlü reklam ve tanıtım amaçlı yaptığı çalışmalarında ticari unvanını değil, marka ismini kullanmaktadır. Ayrıca, Ziraat Bankası logosu içerisinde yer alan amblem üzerinde TC ibaresi yer almaktadır. Bankamız, her türlü ticari, hukuki ve resmi işlemlerde TC Ziraat Bankası AŞ unvanını kullanmaya devam etmektedir" bilgisini verdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Haziran 2014 Cumartesi, 21:40 Misafir t.c. ziraat bankası logolu bir bankayı yabancılara satamazsınız. ama ziraat bankası derseniz satmanız mümkün olur. sayın babacan bilir eryamanda perdeci tabelasında 'ali babacan a.ş.' yazıyor mesele algı yönetimi, biraz düşünün artık.
06 Haziran 2014 Cuma, 15:55 Misafir bir tabelaya baktığınızda "onur market" yazar örneğin. oysa ticari adı, onur gıda ihracat ithalat inşaat otomotive ve alışveriş ticaret limited şirketidir. tabelanın da tam böyle yazması beklenemez herhalde, yapmayın ya bu kadar gereksiz ve lüzumsuz işlerde fırtınalar kopartmayın. yani sizler gibi dostlar olursa düşmana ne gerek kalır, biraz insaf ya. ülkesini ve milletini seven insanları bu kadar gereksiz ideolojik kamplaşmaya gelmemeye davet ediyorum. lütfen ya. dünya alem sosyal medyada günlük mutluluklarını paylaşıyor, türkiye de sürekli harala gürele. bu düşmanın ekmeğine yağ sürmektir.
06 Haziran 2014 Cuma, 15:51 Misafir insanlar gerizekali mi? o zaman tczb olsun bankanin adi. en kisa sekli bu.