Advertisement

İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi, İETT otobüsleri, raylı sistemler ve Marmaray da zamdan nasibini aldı.

İETT otobüsleri, tünel, nostaljik tramvay, özel halk otobüsleri, otobüs aş ve raylı sistemler, ido sirkeci-harem araba vapuru, şehir hatları vapurları, özel deniz motorları ve Marmaray'da geçerli yeni fiyat tarifesi 15 Haziran'da uygulanmaya başlanacak

Yeni tarifeye göre İstanbulkart ilk biniş ücretleri; tam 1,95 liradan 2,15 liraya; öğrenci 1 liradan 1,10 liraya yükseldi.

Aylık mavi kart; tam 155 liradan 170 liraya; öğrenci 70 liradan 77 liraya, sosyal kart 90 liradan 100 liraya yükseltildi.

Elektronik bilet  ve jeton  kullanımında; jeton ücreti 3 liradan 4 liraya çıkarken tek geçişlik, 2 geçişlik ve 5 geçişlik bilet ücretlerinde değişikliğe gidilmedi.

Şehir hatları ve özel deniz motorlarının Adalar seferlerinde kullanılan jeton ücretinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Metrobüslerde, mevcut aktarma almaz-verir uygulamasının devam etmesine, aktarma uygulanan bilet türleriyle yapılan yolculuklarda; 2 saatlik aktarma süresinin devam etmesine, arabalı vapurların saat 06.00-24.00 arasında çalışmasına karar verildi.

Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nda yüzde 50 indirimli yolculuk yıl sonuna kadar devam edecek.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Haziran 2014 Cuma, 09:01 Misafir pahalı mı yani bu? böyle büyük bir şehre gayet normal.
13 Haziran 2014 Cuma, 08:20 Misafir yazıklar olsun. sanki eski fiyatlar uygunmuş gibi zam yapıyorlar. anlaşılan 3. havalimanı parası halktan çıkacak rantını da hükümete yakın olan kalantorlar yiyecek. ne diyeyim allah'ınızdan bulun