Advertisement

Shandong Longda Meat Foodstuff Co, Wuxi Xuelang Environmental Technology Co ve Feitian Technologies Co hisseleri, Shenzen'de ilk halka arzlarına en az 120 kez fazla taahhüt edilmesi sayesinde sadece birkaç saatte günlük değer kazanma üst sınırını aştı. Apple taşeronu Han's Laser Technology ise yüzde 4.7 değer kazandı.

Şangay Bileşik Endeksi saat 1:06 itibariyle yüzde 0.6 değer kazanarak 2.038.26'ya yükseldi. Küçük ölçekli şirketlerin ChiNext Endeksi ise yüzde 2 arttı. Hisse regülatörünün şirketleri ortalamanın altında fiyatlamalar yapmaya zorlaması, Çin'deki ilk halka arzların 2014'ün ilk 2 ayında ortalama yüzde 43 değer kazanmasını sağladı. Şangay Bileşik Endeksi'nin gerilemesi ise, yatırımcıyı ilk halka arzlara yöneltti. Öte yandan konut fiyatları da düştü. Yavaşlayan ekonomi ise varlık yönetimi ürünlerinde geri ödeme kaygılarını artırdı.

West China Securities Co'nun Şangay'daki analisti Wei Wei ''Yeni hisseler bir süre daha piyasanın en önemli fırsatı olacak. Bazı şirketlerin rakiplerinden daha düşük değer biçmeleri, bu hisselerin alımı için yeterli neden sunuyor. '' dedi.