Advertisement

Asya hisseleri, ABD'de özel sektör istihdamın beklentinin üzeinde artması ve bugünkü tarım dışı istihdam verisi öncesinde, dalgalı bir seyir izlerken gösterge endeks altı yılın zirvesine yakın seyrediyor.

Li & Fung Ltd. yüzde 10 gerilerken, Dai-ichi Life Insurance Co. ise hisse satışı bildirimi yapması üzerine yüzde 2.3 değer kaybetti. Çin'in en büyük inşaat malzemesi üreticisi Anhui Conch Cement Co., yılın ilk yarısında karının arttığı tahmininde bulunmasıyla yüzde 5.6 yükseldi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.1 gerileyerek Hong Kong saati ile 14:32'de 147.26 puan oldu. Endekste işlem gören 10 sektör grubunun 82i geriledi. Endeks son üç günde yükselerek 6 Haziran 2008'den bu yana en yüksek kapanış seviyesine ulaştı.

Japonya'da Topix endeksi ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0.2'şer yükseldiler. Avustralya'da S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 0.7 ilerlerken, Yeni Zelanda NZX 50 ise yüzde 0.4 artış gösterdi. Tayvan Taiex endeksi ve Singapur Straits Times endeksi yüzde 0.4'er yükseliş kaydetti.