Advertisement

(19:15’te güncellendi)

ABD hisseleri, iki günlük satışların ardından, Alcoa Inc.'in bilanço sonrasındaki rallisi ve yatırımcıların Fed'in Haziran ayı toplantı tutanakları ve şirket karlarını beklemesi ile yükseliyor.

Alcoa kar sezonunu beklentilerin üzerinde sonuçlarla başlatmasının ardından yüzde 4.4 değer kazandı. American Airlines Group Inc., kar tahminini yükseltmesinin ardından yüzde 3.6 oranında yükseliş sağladı. Bob Evans Farms Inc. ise çeyrek dönemlik gelirinin beklentilerin altında kalması ile yüzde 3.1 düşüş gösterdi.

Standard & Poor's 500 Endeksi, yüzde 0.2 yükselerek New York saati ile 11:52'de 1,967.33 puan oldu. Endeks, geçtiğimiz iki gün boyunca yüzde 1.1 gerilemişti. Dow Jones Industrial Average endeksi ise 27.14 puan veya yüzde 0.2 artışla 16,933.76 puanda seyrediyor. Russell 2000 Endeksi, Nisan’dan bu yana en büyük iki günlük düşüşü kaydetmesinin ardından büyük bir değişiklik göstermedi. Yine aynı dakikalarda S&P 500'de işlem hacmi son 30 gün ortalamasının yüzde 3.6 üzerinde seyretti.

New York'ta bulunan Wells Fargo Funds Management şef hisse stratejisti John Manley, "Piyasa gerileyebilir fakat düşük kalmayacak. Gerçek şu ki son dönemde yaşananların oldukça sağlıklı işaretler verip vermediği hala sorgulanıyor. Bence, Fed, ABD ekonomik toparlanmasının yolunda gittiğine dair kesinlikle emin olmak için çaba gösterecek" dedi.

ABD hisseleri dün, yatırımcıların hisselerin geçtiğimiz hafta endeksi rekor seviyelere taşıyan yükselişler ile çok hızlı ralli yaptığı endişeleri duymaları üzerine üst üste ikinci günde de gerilemişti.

(19:15’te güncellendi)