Advertisement

(21:40'da güncellendi)

ABD hisseleri, perakende satışların geçtiğimiz ay fazla değişmemesinin ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımı konusunda vakti olduğu söylentilerini beraberinde getirmesi ile, dünkü kayıplardan toparlanıyor.

Amazon.com Inc., ChannelAdvisor Corp'un internet devinin aynı mağaza satışlarının Temmuz'da yüzde 40 artmasını açıklamasının ardından, yüzde 2.9 yükseldi. Vertex Pharmaceuticals, sağlık hisseleri arasında en çok yükselen olarak  yüzde 3.7 çıkış sağladı. King Digital Entertainment Plc, tahminlerin altındaki satış rakamları ve 2014 görünümünde kesintiye gitmesi nedeniyle, yüzde 23 çakıldı. Macy's Inc. karının tahminlerin altında kalmasının arından yüzde 6.2 düştü.

Standard & Poor'S 500 Endeksi yüzde 0.6 yükselerek New York saati ile 14:17'de 1,945.63 puan oldu. Dow Jones endeksi ise 83.69 puan, yani yüzde 0.5 artışla 16,644.23 puanda. S&P 500'deki işlemler 30 gün ortalamasının yüzde 23 altında seyrediyor.

Milwaukee'de bulunan RW Baird & Co. baş yatırım stratejisti Bruce Bittles " Küresel gerilimlerin hafiflediğine dair bir görüş olsa da, son gelen veri Fed'in faiz artırımında elini çabuk tutmayacağını gösterebilir" dedi.


ABD'de perakende satışlar Temmuz'da değişiklik göstermeyerek son altı ayın en kötü performansını kaydetti. Satışlar Haziran'da yüzde 0.2 artmıştı.

ABD hisseleri dün yatırımcının Ukrayna ve Irak’taki gelişmeleri takip etmesi ve enerji hisselerinin düşmesi ile gerilemişti.

(21:40'da güncellendi)