Advertisement

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunca (EPDK), kilovatsaat bazında, vergi ve fonlar hariç olmak üzere uygulanan tek zamanlı elektrik satış fiyatlarının ortalama yüzde 8,87 arttığı bildirildi.

EPDK'dan yapılan açıklamaya göre, Kurulun bugünkü toplantısında yarından itibaren geçerli olmak üzere toptan ve perakende elektrik satış tarife önerileri değerlendirilerek karara bağlandı.

Buna göre, dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafından serbest olmayan tüketicilerle serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçmeyen tüketicilere, kilovatsaat bazında, vergi ve fonlar hariç olmak üzere uygulanan tek zamanlı elektrik satış fiyatları ortalama yüzde 8,87 arttı.

Abone grubu bazında "Tek Zamanlı Mesken" tarifesi yüzde 9'luk değişimle vergi fonlar hariç 31,0484 kuruşa, "Tek Zamanlı İletim Gerilim Seviyesinden Bağlı Sanayi" tarifesi yüzde 6,1'lik değişimle vergi ve fonlar hariç 19,2823 kuruşa, "Tek Zamanlı 4 Nolu Ticarethane" tarifesi ise 9,27'lik değişimle vergi ve fonlar hariç 31,3156 kuruşa yükseldi.

Açıklamada, abone grupları bazında değişen tüm tarifelerin Resmi Gazete'de ve EPDK'nın internet sayfasında yayımlandığı ifade edildi.