Advertisement

Morgan Stanley karını neredeyse ikiye katladığını açıklarken, trading ve tahviller ile elde ettiği gelirlerde yüzde 9'luk artış sağlayarak analis tahminlerini aştı.

New York merkezli şirket bugün yaptığı açıklamada üçüncü çeyrekteki net karının geçen seneki 906 milyon dolar ve hisse başına 45 sentten 1.71 milyar dolara veya hisse başına 84 sente çıktığını belirtti. Yapılan bir muhasebe ayarlaması ve vergi geliri haricinde şirketin karı hisse başına 65 sent olarak, Bloomberg anketine katılan 23 analistin tahminlerinin ortalamasını aştı.

CEO James Gorman, sabit gelir birimine ayrılan sermayeyi ve personeli azaltmasına rağmen bu alandan elde edilen geliri artırmayı amaçlıyordu. İlk 9 ayda bu birimden sağlanan gelir yüzde 5 arttı ve 4 yıllık gerileme sürecini sonlandırdı.

New York'taki JMP Group Inc. banka analisti Devin Ryan "Temmuz sabit gelir için iyi bir ay olurken, Ağustos'ta biraz yavaşlama olsa da Eylül çok başarılı geçti. Bu büyük resmin içinde fazla öne çıkmasa da önemli bir ayrıntıydı" dedi