Advertisement

Hong Kong’da işlem gören Çin hisseleri, Great Wall Motor Co.’nun satışlarında artış olduğu açıklaması ve demiryolu şirketlerinin Meksika’da bir hızlı trenyolu inşa etme ihalesini kazanmasının ardından yükseliş kaydediyor.

4.3 milyar dolarlık Meksika kontratını kazanan gruba dahil olan China Railway Construction Corp., Hong Kong ve Şanghay’da yüzde 4’ten fazla prim yaptı. Otomobil üreticisi bir şirket olan Great Wall Motor, satışlarının bir önceki aya göre Ekim ayında yüzde 12 artmasının ardından Hong Kong’da yüzde 6.7 değerlendi. Sany Heavy Industry Co., makine şirketlerindeki rallinin banka ve geliştirici şirketlerdeki kayıpları gölgede bırakması ile yüzde 7.4 yükseliş sağladı.

Hong Kong’da Hang Seng China Enterprises Endeksi yüzde 0.5 artarak yerel saat ile 10:50’de 10,716.55 puan oldu ve 2014 yılı kayıplarını yüzde 0.9’a düşürdü. Şanghay Bileşik Endeksi, dün 19 ayın en yüksek seviyesine ralli yapmasının ardından bugün yatay bir seyir izliyor. CSI 300 Endeksi yüzde 0.1 yükseliş gösterdi. Hang Seng Endeksi yüzde 0.2 arttı.