Advertisement

(15:50'de güncellendi)

Gelişen piyasa hisseleri, Yunanistan'ın Euro Bölgesi maliye bakanları ile bir araya gelmeye hazırlanması ve Ukrayna'da barış için görüşmelerin devam etmesi ile düşüşü dördüncü güne taşırken, gelişen ülke para birimleri de zayıfladı. 

Ruble Ukrayna'daki görüşmelerin başarısız olacağı endişeleri ile yüzde 0.7 geriledi. National Bank of Greece SA Atina'da yüzde 9.8 kaybetti ve gelişen ülke hisseleri arasında en kötü performansı kaydetti. Gelişen ülke para birimleri göstergesi ise düşüşün ikinci gününde ve yüzde 0.4 kayıp yaşadı. Brezilya reali perakende satışlarda beklentinin üstünde daralma görümesi ile artan endişe üzerine 10 yılın en düşüğüne geriledi. 

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yüzde 0.4 gerileyerek Londra saati ile 12:45'te 963.03 puan oldu. Almanya ve Yunanistan bugün bir acil toplantı gerçekleştirerek resmi kreditörlerle bir araya gelecek. Ukrayna, Rusya, Rus yanlısı ayrılıkçılar ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı yetkilileri Belarus'ta bir araya geldi ve görüşmeler sürüyor. 

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi bu yılki yükselişi yüzde 0.7'ye düşürürken, yıllık bazda tahmini gelirlerin 11.5 katı işlem gördü. Aynı süreçte MSCI Dünya Endeksi yüzde 0.7 artış gösterirken, 16.3 kat değerleme kaydedildi.

(15:50'de güncellendi)