Advertisement

Çin hisseleri, traderların liderlerin bu hafta belirleyeceği yeni politikalar için görünümü değerlendirmesi ile düşüşü ikinci güne taşıyor.

Shenergy Co., kamu hizmetleri şirketlerinin sanayi gruplarındaki kayıplara öncülük etmesi ile yüzde 2.4 geriledi. Beijing SDL Technology Co. yüzde 29. değer kaybetti. Jiangsu Phoenix Publishing & Media Corp., hizmet sektörü göstergesinin gelişme göstermesinin ardından medya hisselerinin tüketici şirketlerindeki ralliye öncülük etmesi ile yüzde 10 yükseliş gösterdi. Pharmaceutical Group Co. yüzde 10 prim yaptı.

Şanghay Bileşik Endeksi, Salı günü yüzde 0.2 gerilemesinin ardından yüzde 0.2 gerileyerek yerel saat ile 11:30’da 3,257.72 puana indi. HSBC Holdings Plc ve Markit Economics’in hazırladığı hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), Ocak ayındaki 51.8 seviyesinden Şubat ayında 52’ye yükseldi. Çin liderleri bu hafta Pekin’de bir araya gelerek devletin sahip olduğu şirketler, çevre ve ülke bütçesi ile ilgili politikaları belirleyecekler.