Advertisement

Fenerbahçe Spor Kulübü, Çaykur Rizespor maçının ardından takım otobüsüne yönelik düzenlenen silahlı saldırının ardından bir basın toplantısı düzenliyor.

Toplantıda ilk sözü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu aldı. Mahmut Uslu'nun sözleri şöyle:

"Bu olaya sahip çıkıldığı için inanıyoruz ki failler en kısa sürede bulunacak."

"Hayretler içinde görüyorum ki bazıları hala bu olayı anlamış değil. Medya mensupları da can tehlikesi yaşadı. Bu planlanmış yanlış bir hadise. Bu Fenerbahçe açısından değil Türkiye açısından önemli."

"20 cm sekse İsmail hocanın da canı gitmiş olabilirdi. İnsanların canına kast edilmek istendi."

"Taş atıldı deniyor, taşın oraya gitme ihtimali yok."

"Futbolcular da etten kemikten insanlar. Onlarla konuşma yapıldı. Psikolojik durumları hiç iyi değil. Sow izin alarak 1 günlüğüne ailesinin yanına gidecek."

"İtidallerini devam ettirsinler, bu konulara sakın sakın girmesinler. Bizim için 4. yıldız değil, can sağlığı önemli. Biz çok şampiyonluklar kaybettik, nasıl kaybettiğimiz de biliniyor. Sonra biz tu kaka olduk. Futbolcuların psikolojik durumlarını umarım düzeltiriz ve tekrar yarışa gireriz."

Uslu'dan sonra Deniz Tolga Aytöre, sözü aldı. Aytöre şunları söyledi:

"41 kişinin canına tahammüden kast edilmiştir. Bu Fenerbahçe'ye düzenlenmiş bir suikasttir. 3 Temmuz'da hürriyetinden yoksun bırakılan Fenerbahçe'nin bugün canına kast edilmiştir. Fenerbahçe'nin resmi görüşü budur. Ülkemizin durumunun farkındayız."

"Eylem Fenerbahçe-Trabzonspor odaklı değil, bir terör eylemidir."

"Bizim amacımız çok açıktır. Sakatların iyileşmesi açısından erteleme talep ettiğimizi iddia edenler var. Böyle sığ düşüncelere yer vermeyin. Hiçbir şampiyonluğun bir Ufuk'un canından daha önemli olmadığını bildiğimiz için konuşalım. Bizim liglerin şu kadar hafta bu kadar hafta ertelenmesinin önemi yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanması. Oyunun oyun olarak oynanabilmesi önemli."

"Beklentimiz bu olayların çözülmesinde Fenerbahçe Kulübü'nün bulunduğu ciddiyeti bekliyoruz."

"Dün akşama kadar umutluyduk. Fenerbahçe-Trabzon çatışmasından çıkarmaya çalıştık olayı. 3 Temmuz hesaplaşması haline getirmeyi varlık sebebi addedenler var. Bunu bir camiaya, bölgeye mal etmek gibi bir lüksümüz yok. Bu terör eyleminin beslendiği bazı fay hatlarını da yok etmeliyiz. Bu bir ciddi terör eylemidir. Fenerbahçe toplumsal kutuplaşmanın hiçbir yerinde olmayacaktır."

"Failler bulunana kadar futbol oynamayacağız."

Habertürk