Advertisement

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel, Yunanistan'ın ülkesinden 278,7 milyar euro savaş tazminatı talep etmesini "aptalca" şeklinde nitelendirdi.

Alman Spiegel dergisinde yer alan habere göre Gabriel, Yunanistan'ın 320 milyar euro borcu olması ile Almanya'dan neredeyse 280 milyar euro savaş tazminatı talep etmesinin birbiriyle karşılaştırılmaması gerektiğini ifade etti.

Yunanistan'ın savaş tazminatı talebinin geri çevrilmesi gerektiğini belirten Gabriel, "Açıkça söylemem gerekirse ben bu talebi aptalca buluyorum" dedi.

Gabriel, ayrıca savaş tazminatı talebinin Yunanistan'ın istikrara kavuşmasında "bir milimetre ilerleme" sağlamayacağını ifade etti.

Yunan Maliye Bakan Yardımcısı Dimitris Mardas, Almanya'nın İkinci Dünya Savaşı sırasında Yunanistan'da işlediği suçlardan dolayı Almanya'dan 278,7 milyar euro savaş tazminatı istemişti.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Nisan 2015 Çarşamba, 10:27 Misafir "aptalca" oldukça sert bir ifade. bunun yerine, yunanistan'ı ekonomik çöküntüye götüren bu "hayalperestlik"ten en azından yeni yunan başbakanın uzak durması beklenir gibi bir ifade daha yerinde olurdu.
Kapat