Advertisement

Merkez Bankasının 30 Nisan itibarıyla boşalacak Banka Meclisi üyeliklerine Nurullah Genç ile Necdet Şensoy, Denetleme Kurulu üyeliklerine de Ömer Duman, Mehmet Babacan ve Ahmet Fethi Toptaş seçildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 83. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı, Bankanın idare merkezi konferans salonunda yapıldı.

Genel Kurulda, 30 Nisan 2015'te görev süresi dolacak 2 Banka Meclisi Üyeliği ve 3 Denetleme Kurulu Üyeliği için seçim gerçekleştirildi.

Oylama sonucunda, Banka Meclisi üyeliklerine Nurullah Genç ile Necdet Şensoy, Denetleme Kurulu üyeliklerine de Ömer Duman, Mehmet Babacan ve Ahmet Fethi Toptaş seçildi.

Banka meclisi üyeleri 3 yıl, denetleme kurulu üyeleri ise 2 yıl görev yapacak. Bu arada Genel Kurulda Banka Meclisi Üyeleri ve Denetleme Kurulu da ibra edildi.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Nisan 2015 Perşembe, 21:20 Misafir bu akşam ana haberde verdiğiniz kadarıyla sn selahattin ergüden'in tüm sözlerinin altına imzamı atıyorum...kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler dilerim...zira onlardan çok kalmadı... aynen dediği gibi '' çince'' den mi alındı liramızın sembolü...ne sakıncası vardı anlı şanlı tl ibaresinin...değiştirme ihtiyacı neden doğdu ?...bu sorularıma kim cevap verecek ? korkmadan ? canan yalçın