Advertisement

Merkez Bankası, Döviz satım ihaleleri için, 27 Şubat 2015 tarihli basın duyurusunda belirtilen “yüzde 50 fazlasına” ifadesi “30 milyon ABD doları fazlasına” olarak değiştirildiğini duyurdu.

Merkez Bankası'ndan konu hakkında yapılan açıklama şöyle;

27 Şubat 2015 tarihli basın duyurusunda belirtilen “yüzde 50 fazlasına” ifadesi “30 milyon ABD doları fazlasına” olarak değiştirilmiştir. Değişiklik bugünden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

Buna göre:

Döviz piyasasındaki koşullara göre döviz satım ihalesi tutarı günlük olarak belirlenecektir.

1) Ertesi günkü ihalenin asgari tutarı saat 17.20’de Reuters CBTQ, Bloomberg CBT Foreign Exchange Auctions ve Anadolu Ajansı DV007 sayfalarından ilan edilecektir.

2) Aşırı oynaklık nedeniyle gerekli görülen günlerde döviz satım tutarı bir gün önceden ilan edilen asgari tutarın 30 milyon ABD doları fazlasına kadar artırılabilecektir. Satım tutarı mevcut uygulamada olduğu gibi saat 16.30’da aynı sayfalarda duyurulacaktır.

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Nisan 2015 Pazar, 00:22 Misafir Neden merkez bankasi ne kadar döviz sattigini haftada bir aciklasin. Gerekirse bir günde bir milyar dolar satsin fakat aciklamasin. Herşey şeffaf olmaz bu ysbancilarin tuzagi ilgililer duyun