Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 13 Nisan Pazartesi

1- Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Gojkovic Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Maja Gojkovic'i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek.

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, mevkidaşı Gojkovic ile bir araya gelecek.

(Ankara/16.45/TBMM/18.15)

2- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve Sayıştay'a yeni seçilen üyeleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek.

(Ankara/14.30)

3- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi ziyaret için Rusya'ya gidecek.

(Ankara)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaleiçi'nde turizmcilerle bir araya gelecek, kablo fabrikası işçilerini ziyaret edecek, Ramada Otelde sanayicilerle toplantı yapacak,

(Antalya/11.00/12.30/13.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ünye ve Fatsa ilçelerinde halka hitap edecek, Altınordu Kültür Sarayında aday tanıtım toplantısına katılacak.

(Ordu/10.00-20.00)

2- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bayrampaşa Belediyesini ziyaret edecek, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına katılacak ve Demirkapı Caddesi esnafına ziyarette bulunacak.

(İstanbul/10.45/11.00/12.00)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moğolistan'da, Cumhurbaşkanı Tsakhiagiin Elbegdorj ve Başbakan Chimed Saikhanbileg ile görüşecek, Türkiye'nin Ulan Batur Büyükelçiliği ikametgahının açılış törenine katılacak.

(Ulan Batur)

4- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Atatürk İlköğretim Okulu ile Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi sentetik sahasının açılışlarına katılacak, anaokulu ile esnafı ziyaret edecek, iş adamlarıyla toplantı yapacak, Anemon Otelinde "Seçime Doğru Yeni Türkiye Ekonomisi" konulu konferansta yer alacak.

(Manisa/12.30-18.30)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rosatom Genel Müdürü Sergey Kirienko, Bakanlık'ta, bilimsel, eğitimsel ve sosyal işbirliği anlaşmalarının imza törenine katılacak.

(Ankara/15.30)

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Of, Hayrat, Çaykara, Dernek Pazarı, Sürmene ve Araklı ilçelerinde ziyaretlerde bulunacak.

(Trabzon/10.00-17.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Suudi Arabistan öncülüğünde, Yemen'de Husi Ensarullah hareketine karşı sürdürülen "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

4- Sudan'da, devlet başkanı, 450 üyeli Milli Meclis ile Sudan Federal Yasama Meclisi üyelerinin belirleneceği seçimler yapılacak.

(Hartum)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, şubat ayına ilişkin kümes hayvancılığı üretimi ile süt ve süt ürünleri üretimi verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Soma'da geçen yıl 301 işçinin öldüğü, 162 işçinin yaralandığı maden kazasıyla ilgili açılan davada, 8'i tutuklu 45 sanığın yargılanmasına Akhisar'da başlanıyor.

(Manisa)

AA