Advertisement

(21:33'te güncellendi)

ABD hisseleri, dolar ve ABD Hazine tahvilleri, Merkez Bankası Fed'in yatırımcı görüşünü değiştirecek nitelikte bir karar açıklamaması sonrası, düşüşü sürdürdü.

Standard & Poor's 500 Endeksi New York saati ile 14:17'de yüzde 0.4 gerilerken, Bloomberg Spot Dolar Endeksi yüzde 0.5 geriledi. 10 yıllık ABD tahvil faizi ise 2 baz puan düşüşle yüzde 2.02 oldu. 10 yıllık Almanya tahvil faizi de 6 haftanın yükseğine çıktı. Avrupa hisseleri bu yılın en büyük iki günlük düşüşüne imza attı.

ABD ekonomisi yılın ilk çeyreğinde oldukça yavaş büyüdü. Dolar göstergesi, karışık gelen ABD ekonomik verilerinin Fed'in 2006'dan bu yana yapacağı ilk faiz artırımı öteleyebileceği beklentilerini güçlendirmesi sonucu, Haziran ayından bu yana ilk aylık düşüşüne ilerliyor. ABD merkez bankası, bugün sona erecek iki günlük toplantısının ardından bir açıklama yapacak. ABD'de bugün S&P 500 şirketlerinden Time Warner Inc., MasterCard Inc. ve Williams Cos. kar açıklayacak. Almanya bugünkü tahvil ihalesinde hedeflediği satış miktarına ulaşamazken, analistler Avrupa'nın en büyük ekonomisinde enflasyonın artmaya başladığı tahminde bulundu.

ABD'de gayrı safi yurtiöçi hasıla 1. çeyrekte yalnızca yüzde 0.2 büyüdü. Bloomberg'in anketine katılan ekonomistlerin tahminlerine göre büyümenin yüzde 1 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyordu.

(21:33'te güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Nisan 2015 Çarşamba, 15:22 Misafir uzmanlar parite 1 olacak diye dursun,parite yavaş yavaş yukarı kayıyor,dolar euro karşısında değer kaybetmeye devam ediyor,tabi bu uzmanlara inanıp yatırım yapan benim gibilerde kaybetmeye devam ediyor.