Advertisement

Hong Kong’da işlem gören Çin hisseleri, ham madde şirketlerinin Cuma günü açıklanacak imalat sanayi verisi öncesinde gerilemesi ile birlikte düşüşü 3. güne taşıyor. Industrial & Commercial Bank of China Ltd. (ICBC), karındaki zayıf büyümenin ardından düşüş gösterdi.

Jiangxi Copper Co. yüzde 2.2 değer kaybetti. ICBC, 2006’dan bu yana ilk en düşük ilk çeyrek kar büyümesi açıklamasının ardından 3 ayın en sert gerilemesini gösterdi. Resmi imalat sanayi verisi, Bloomberg anketine katılan ekonomistlere göre, Nisan ayından 50 seviyesinde gerçekleşecek. Bir önceki ay imalat sanayi verisi 50.1 seviyesindeydi. Şanghay gayrimenkul endeksi, ülkenin öncü ekonomik planlayıcısının emlak piyasasında pozitif işaretler gördüğünü belirtmesinin ardından rekor seviyeye ulaştı.

Hong Kong’da Hang Seng China Enteprises Endeksi, düşüşü 3. güne taşıyor. Endeks yüzde 0.7 gerilyerek yerel saat ile 13:30’da 14,499.19 puana indi. H-hisseleri göstergesi bu ay yüzde 17 yükselerek Ekim 2011’den bu yana en iyi ayı geçirmeye hazırlanıyor. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.4 yükseldi ve Nisan ayı kazançlarını yüzde 20’ye genişletti.