Advertisement

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Yunanistan'a bu kez borç ödemesi için ek süre verilmeyeceğini belirterek, ülkenin mutlaka bir anlaşma sağlaması gerektiğini ortaya koydu.

Lüksemburg'da düzenlenen Euro Bölgesi maliye bakanları toplantısı öncesinde konuşan Christine Lagarde "Benim bir son tarihim var. O da 30 Haziran. Ek süre sağlanmayacak" dedi.

Yunanistan hükümetinin emekli maaşlarının finansmanı ile ilgili düzenleme yapmasının yeni borç anlaşması için kritik önemi olduğunu vurgulayan IMF Başkanı Lagarde, "Bunu herkes biliyor. Yunan yetkililer de biliyor" dedi.

IMF Başkanı Christine Lagarde IMF'nin Yunanistan görüşmelerine katılmaya devam ettiğini söyledi. Yunanistan ile görüşmelerde son tarihin 30 Haziran olduğunu belirten Lagarde Yunanistan'ın sosyal güvenlik sisteminde de reform yapması gerektiğini ve daha güvenilir bir ekonomi programına ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Haziran 2015 Cuma, 07:23 Misafir tıpış tıpış yardım edeceksiniz..borçlarını sileceksiniz.yunanistan sizin çocuğunuz.neden avrupa'ya aldınız..onlar da bunu bildiği için borçların üstüne yatacaklar..siz zaten borcu borç ile kapatmayı seversiniz.