Advertisement

Avrupa Yatırım Bankası'yla 200 milyon euro kredi anlaşması imzalayan VakıfBank, kredinin ilk dilimi olan 100 milyon euroyu KOBİ ve daha büyük ölçekli şirketlerin kullanımına sunuyor.

Vakıfbank açıklamasına göre, banka, KOBİ ve daha büyük ölçekli işletmelerin, işletme sermayesi ihtiyacına, ihracata ve yatırım projelerine yeni finansman kaynağı sağlamak için Avrupa Yatırım Bankası ile toplamda 200 milyon euroya ulaşacak yeni bir kredi anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında sağlanacak kredinin ilk dilimi olan 100 milyon euroluk kredi programını uygulamaya koyan VakıfBank, düşük faiz oranları ve uzun vadelerle kurgulanan işletme, ihracat ve yatırım kredisi ürünlerini 3 milyon avroya kadar kullandırabilecek.

KOBİ ve daha büyük ölçekli şirketler, VakıfBank'ın sunacağı Avrupa Yatırım Bankası kaynaklı kredi çözümlerini minimum 36 ay vadeli seçeneklerle geri ödeyebilecek. VakıfBank, kredi paketleri arasında işletme kredilerini 60 aya kadar, yatırım kredilerini ise 84 aya kadar vadelerde ödeme fırsatı sunacak.

Avrupa Yatırım Bankası kaynaklı kredi programıyla ticari işletmelerin finansal ihtiyaçlarına özel olarak uygun maliyetli ve uzun vadeli çözümler sunan VakıfBank, ülke ekonomisine verdiği desteği artırmaya devam edecek.

AA