Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 26 Haziran Cuma

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türk Kızılayı madalya programı ve iftar gecesine katılacak.

(İstanbul/20.49)

2- TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi MHP grubunda , Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Çankaya Köşkü'nde, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı partisinin genel merkezinde ziyaret edecek.

(Ankara/11.00/14.30/16.00)

3- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısına katılacak.

(Ankara/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Esenyurt'ta Abdi İbrahim Biyoteknoloji Üretim Tesisi'nin temel atma törenine katılacak. Bakan Işık, Bilişim Vadisi'nde incelemelerde bulunacak, MÜSİAD Kocaeli Şubesinin iftar programına iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/Kocaeli/14.00/20.44)

2- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şehit aileleriyle iftarda bir araya gelecek.

(Kayseri/20.18)

3- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avcılar'da sokak iftarı ile Avcılar Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının iftar programına katılacak.

(İstanbul/20.00/20.45)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

EKONOMİ

1- Maliye Bakanlığı, Türkiye'de 2014 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellefi açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- TÜİK, geçen yıla ilişkin su ürünleri istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

AA