Advertisement

1,6 milyar euroluk borcunu ödeyemeyerek temerrüde düşen Yunanistan için bir bağış toplama sitesinde başlatılan kampanya sürüyor.

Üçüncü gününe giren kampanyaya katılım her geçen sürede artarken, TSİ 18:50 itibarıyla 54 binden fazla insan tarafından toplam 928 bin euro bağışlandı.

Thom Feeney adında bir İngiliz tarafından başlatılan kampanyanın gerekçesi şöyle ifade ediliyor: "Avrupa Birliği 503 milyon insanın evi, eğer hepimiz birkaç euro bağışlarsak, Yunanistan’ın sorununu halledebiliriz"

Kampanyaya 3 euro bağışlayanlara Başbakan Tsipras’ın kartpostalı, 6 euro bağışlayanlara Yunanların meşhur peyniri olan feta ve zeytinli salata, 10 euro bağışlayanlara bir şişe uzo, 25 euro bağışlayanlara bir şişe Yunan şarabı, 160 euro bağışlayanlara Yunan yemekleri sepeti, 5 bin euro bağışlayanlara ise ‘her şey dahil’ bir haftalık Atina tatili vaadediliyor.

Kampanya'ya şu adresten ulaşılabiliyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
01 Temmuz 2015 Çarşamba, 20:41 Misafir kendi halkı vatanı için ödün vermiyor başkaları niye uğraşmıyor ülkeler yardım etmiyor değil 40 yaşında emeklilik işe geç gelme erken gitme gibi bir sürü rahatlığa karşı kemer sıkmıyorlar
01 Temmuz 2015 Çarşamba, 19:11 Misafir Onlar yesin siz bagış yapın.