Advertisement

Aralarında Londra ofisinden Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Döviz strateji müdürü Murat Toprak'ın da bulunduğu HSBC analistleri, e-posta yoluyla açıkladıkları raporlarında, Türk Lirası'ndaki yukarı ivmenin kısa vadede tersine dömesini beklemek için neden olmadığını kaydettiler.

Raporda, piyasa beklentilerinin, AKP ve CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinden ve Merkez Bankası'nın "temkinli" tutumundan dolayı daha olumlu hale geldiği vurgulandı.

HSCB analistleri, Merkez Bankası'nın 23 Temmuz'daki toplantısında para politikası duruşunu değiştirmesinin beklenmediğini de belirttiler ve sıkışık likiditenin "carry trade'i yüksek seviyelerde" tutmaya devam ettiğini vurguladılar.

Raporda, Dolar/TL 'nin 100 günlük hareketli ortalamasının kırılmasının mümkün olduğu ve bu durumda "2.60'ın hemen altındaki bir sonraki desteğin yolunun açılabileceği belirtildi.

Bloomberg News

BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Temmuz 2015 Salı, 23:49 Misafir diyelim ki dolar 3,00 lira oldu sen de kar ettin, ya sonra napacaksın. sattığın yerden daha düşük bir noktadan yeniden dolar alabilecek misin peki? bu tam bir kısır döngü aslında...
20 Temmuz 2015 Pazartesi, 13:59 Misafir suruçta canlı bomba eylemi=suriyeye müdehale=dolar 3000 tl