Advertisement

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütlerine yönelik son operasyonların ardından konuştu, basının sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, " Bu coğrafyada yaşamanın bazen bedelleri oluyor. Bu bedelleri ödemeye hazır olmazsak, başımız dik olamayız. Terör örgütlerine sesleniyorum. Bize 1 bedel ödetmeye kalkan karşılığında 10 bedel bulur." dedi.

Kamu düzeninin her ne suretle olursa olsun sağlanacağını vurgulayan Davutoğlu, "Bu coğrafyada yaşamanın bazen bedelleri olur. Hepimiz bu bedelleri gerektiğinde ödemeye hazır olmazsak bu coğrafyada başımız dik, özgür bir şekilde yaşama şansı bulmayız. Eğer biri bize bedel ödetmeye kalkarsa bu terör örgütlerinden bahsederek söylüyorum, bir bedel ödetirlerse karşılığını on misli görürler. Türkiye'yi üçlü bir kıskaca almaya kalkışan ve başka yerlerde çatıştığı zannedilen ama Türkiye söz konusu olduğunda ortak bir hedef gibi Türkiye'ye saldıranlara, Türkiye hem milletimizin birliği, dirayeti, bütünlüğü hem de ülkemizin kapasitesi ve gücü itibarıyla cevap vermeye ve bunlara haddini bildirmeye muktedirdir. Bu konuda da vatandaşlarımızın soğukkanlı ve devletine, hükümetine güvenerek bir tavır sergilemesi konusunda da bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum." dedi.

Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini belirten Davutoğlu, "Çevremizde kaotik bir döenem yaşanıyor. Türkiye bir yandan güvenliğini diğer yandan ise özgürlüğünü korumak zorunda." açıklamasında bulundu.

Davutoğlu operasyonların bir süreç olduğunu ve bir gün ya da bir bölge ile sınırılı olmadığını belirtti, "Hangi terör örgütü, kim, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına tehdit oluşturacak mahiyette yaklaşırsa ikinci bir emre gerek olmaksızın gerekli tedbir alınacaktır. Bundan hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Sınırıa yaklaşan her tehdit için gereken yapılacak. Her an Suriye'yi izliyoruz" dedi. 

Türkiye'nin kendi güvenliği ile ilgili kararı Ankara'da aldığını söyleyen Davutoğlu, müttefiklerni bilgilendirildiğini belirtti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Temmuz 2015 Cuma, 19:52 Misafir 30 yıldır bedel ödenmiyormu sanki ?