Advertisement

Ekonomik ve siyasei gündem - 21 Eylül Pazartesi

1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonu'nda AK Parti milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC'de Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Dr. Fazıl Küçük'ün mezarlarına ve Boğaz Şehitliğine çelenk koyacak, ​​Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığını ziyaret edecek.

- ​Türkeş, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ömer Kalyoncu, ​​Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber tarafından ​​kabul edilecek, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşecek, ​​Beşparmak Düşünce Grubu'nu, ​​Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü, ​​Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş'ı ve ​​Toplumcu Demokrasi Partisi Başkanı Cemal Özyiğit'i kabul edecek.

(Lefkoşa/10.00-22.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşecek.

(Moskova)

2- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

4- İsrail askerlerinin Yahudi yerleşimciler eşliğinde Mescid-i Aksa'ya girmesi ve Filistinlilere müdahale etmesinin ardından meydana gelen gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs)

5- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler izleniyor.

(Sana)

6- İran'da nükleer müzakerelerde varılan anlaşmayla ilgili gelişmeler takip edilecek.

(Tahran)

7- Avrupa Birliği Dış İlişkileri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, Başbakan Algirdas Butkevicius, Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius ve İçişleri Bakanı Saulius Skvernelis ile görüşecek.

(Litvanya)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hac organizasyonunu takip eden gazetecilerle bir araya gelecek.

(Mekke/10.00)

 

AA