Advertisement

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin bütçe açığında dünyanın en iyi üç ülkesinden biri olduğunu belirterek, dış ticarette ilk defa 2015 yılı sonunda birebir dengeye doğru gidildiğini söyledi.
 

Zeybekci, seçmenlere teşekkür ziyaretleri kapsamında, Buldan ve Güney ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Buldan Güzelleştirme Düğün Salonu'nda partililerle buluşan Zeybekci, partinin kurulduğu 14 Ağustos 2001'den bu yana teşkilatlarda görev alanlara, seçimlerde sandık başlarında görev yapanlara, hiçbir görev almayıp da destek veren, dua ederek bu zaferlerde, kalkınmada, Türkiye'nin geldiği noktada katkısı olan herkese teşekkür etti.

Türkiye'de bütün vatandaşların hizmetkarı olduklarını ifade eden Zeybekci, AK Parti'li, CHP'li ve MHP'li ayrımının bittiğini, bu meselenin sadece AK Parti'lilerin meselesi olmadığını, milli bir dava olduğunu, İslam davası olduğunu belirtti.

Zeybekci, tarihin 1 Kasım 2015 seçimlerini altın harflerle yazacağını, 7 Haziran seçiminde ortaya çıkan tabloyu anlamayanlara, Türkiye'yi eski günlere götürmek isteyenlere milletin güzel bir ders verdiğini vurguladı.

Birçok olumsuz şarta rağmen Türkiye'nin büyümeye devam ettiğine dikkati çeken Bakan Zeybekci, şöyle devam etti:

"Bir buçuk yıl içinde dört seçim yapmamıza rağmen şu anda dünyanın en önemli ateş çemberinin ortasında olmasına rağmen, Rusya'sından, Ukrayna'sından, Kafkaslar'ından, Irak'ından, Suriye'sinden, batımızda batan Avrupa'dan ve Yunanistan dahil olmak üzere, bütün bunların ortasında olmamıza rağmen şu anda Türkiye, dünyanın en hızlı büyüyen 7. ülkesi.

Türkiye şu anda bütçe açığında dünyanın en iyi üç ülkesinden birisi. Dış ticarette tarihimizde ilk defa hani diyorduk ya, 'Almanya, Japonya fazla veriyormuş, ihracatı ithalatından fazlaymış' tarihimizde ilk defa 2015 yılı sonunda Türkiye olarak birebir dengeye doğru gidiyoruz. Türkiye, bütün ekonomi göstergelerinde aslanlar gibi dimdik ayakta. Neden? Çünkü milletin emanetini canından aziz bilen hizmetkarları var."

 

AA