Advertisement

Davutoğlu: Rusya'nın yaptırımından etkilenen turizm,tarım gibi sektörleri destekleyeceğiz

Davutoğlu: Rusya

Başbakan Davutoğlu,"Rusya'nın yaptırımından etkilenen turizm ve tarım gibi sektörleri destekleyeceğiz" dedi

04 Aralık 2015 Cuma, 16:12 Güncelleme: 04 Aralık 2015 Cuma, 16:51

Başbakan Ahmet Davutoğlu,"Rusya'nın yaptırımından etkilenen turizm ve tarım gibi sektörleri destekleyeceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Kriz konusunda hangi noktadayız? Bir, krize sebep teşkil eden olgusal boyutu var, diğeri de o krizi tırmandıran psikolojik boyutu var. Bazen psikolojik boyutu, olgusal boyutun çapını aşar. Öyle bir durumla karşı karşıyayız. Dolayısıyla öncelikle bu psikolojik kıskaçtan, çıkmazdan bir an önce uzaklaşmak lazım" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hep şunu da söyledik, 'Türkiye'ye dönük bir tehdit oluştuğu anda gerekli tedbiri alırız.' Nitekim aldığımız tedbir sebebiyle Rusya ile kriz yaşıyoruz. Ama herkes de gördü ki Türkiye kendi güvenliğini ilgilendiren bir sorun söz konusu olduğunda tereddüt etmez ve gerekli adımı atar. Dolayısıyla ister koalisyonla birlikte yürütmekte olduğumuz çabalar, isterse onun dışında tek başına yapmamız gereken bir şey olursa her ikisinde de tereddüt etmeyiz. Suriye krizi herkesten çok Türkiye'yi etkiler ve Suriye'de krizin çözümüne de herkesten çok Türkiye katkıda bulunabilir. Ümit ederiz ki böyle bir ihtiyaç hasıl olmaz, bizim müdahalemiz gibi" açıklamasında bulundu.

Davutoğlu,"Suriye alanında da her an böyle yeni krizlerle karşılaşılabilecek durumlar söz konusu. Çünkü Suriye hava sahasında o kadar çok ülke artık operasyon yapıyor ki o ülke uçaklarının karşılıklı olarak birbirine herhangi bir şekilde zarar vermemesi gittikçe güçleşiyor. Dolayısıyla Suriye krizinin de bir an önce çözülmesi lazım" dedi.

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 104.903 1,08
USD/TRY 5,7524 0,08
EUR/TRY 6,3436 0,04
EUR/USD 1,1026 0,04
FAİZ 12,12 -0,25
ALTIN/ONS 1.465,35 -0,41
BRENT 61,81 -0,75
© haberturk.com
Yukarı