Advertisement

Topix Endeksi yüzde 0.9 yükselerek 1,543.39 puandan kapanırken, Endeksin iki günlük yükselişi yüzde 1.8'e ulaştı. Düşen her hisse senedi başına en az beş hisse senedi yükselirken, işlem hacmi 30 günlük ortalamanın yüzde 23 altında kaldı. Pazartesi, Topix Endeksi, yılın en düşük hacmiyle birlikte 17 Aralık'tan bu yana en büyük yükselişini kaydetti. Nikkei 225 Endeksi yüzde 0.6 yükselerek 18,982.23 puanda kapandı. Yen, dün 5 günlük yükselişinin ardından düştükten sonra bugün yatay seyretti.

Mizuho Securities'den Nobuhiko Kuramochi, "Yatırımcılar küresel ekonominin yönünü anlamaya çalışıyor. Ancak, temel ekonomik verilerden emin olamadıkları için, döngüsel hisse senetlerinden ziyade daha savunmacı sektörlerdeki hisseleri tercih ediyorlar" dedi.

Toshiba hisse senetleri, şirketin son üç ayda ikinci banka kredisini alarak ilave 2.5 milyar dolarlık bir kaynak elde edeceğine yönelik haberler sonrasında yüzde 2.7 yükseldi. Toshiba hisseleri geçtiğimiz hafta yüzde 23 düşerken, Pazartesi yüzde 4.3 düşmüştü.