TVRadyo

Berlin Savcılığı: Olayın terör saldırısı olmadığına ilişkin bilgilerimiz var

Berlin Savcılığı: Olayın terör saldırısı olmadığına ilişkin bilgilerimiz var

Berlin Savcılık Sözcüsü Martin Steltner, Almanya’nın başkenti Berlin’de seyir halindeki araçta meydana gelen patlamanın terör saldırı olmadığını ve olayda 43 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi

15 Mart 2016 Salı, 20:31 Güncelleme: 17 Mart 2016 Perşembe, 12:39

Berlin Savcılık Sözcüsü Martin Steltner, Almanya’nın başkenti Berlin’de seyir halindeki araçta meydana gelen patlamanın terör saldırı olmadığını ve olayda 43 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Steltner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın muhtemelen otomobile yönellik bir bombalı saldırı olduğunu kaydetti.

“Olayın bir kaza veya klasik anlamda bir terör saldırısı olmadığına ilişkin bilgilerimiz var” diyen Steltner, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Steltner, organize suçun olup olmadığını veya bu saldırının aracın sürücüsüne değil de başka bir kişiye yönelik yapılıp yapılmadığını incelediklerini bildirdi.

Sözcü Steltner, ayrıca, “Hayatını kaybeden kişi 43 yaşındaki bir Türk vatandaşı. Olay yeri yakınında oturuyordu” diye konuştu.

Ölen kişinin son yıllarda herhangi bir suça karıştığı yönünde bir bilginin bulunmadığını dile getiren Steltner, ancak söz konusu kişinin 2008’den önce uyuşturucu, kumar ve sahte para ile ilgili sabıkasının olduğunu aktardı.

Steltner, patlayıcı maddenin muhtemelen aracın altına yerleştirildiğini anlatarak, aracın olayda hayatını kaybeden kişiye ait olmadığını da kaydetti.

Alman basını, hayatını kaybeden kişinin isminin Mesut T. olduğu yazdı.

Olay yerine giden Berlin İçişleri Bakanı Frank Henkel de polisin olayın her yönüyle ilgili soruşturma yaptığını, bunun özellikle organize suçlar kapmasında bir çatışma olabileceği olasılığı üzerinde durulduğunu söyledi.

Başkent Berlin’de bugün Charlottenburg semtinde seyir halindeki bir otomobilde patlama meydana gelmiş, aracı kullanan kişi hayatını kaybetmişti.


AA

ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 92.685 -2,38
USD/TRY 6,6312 -3,67
EUR/TRY 7,5927 -3,53
EUR/USD 1,1421 0,10
FAİZ 25,66 3,47
ALTIN/ONS 1.195,57 0,17
BRENT 72,83 0,30
Yukarı