Advertisement

Başbakan Davutoğlu: "(AK Parti'nin yeni anayasa çalışmaları) Önümüzdeki hafta teknik ve siyasi katılımcılardan oluşan bir yazım heyeti kurarak, anayasa taslağımızı, daha önce sunmuş olduğumuz taslağı da göz önünde bulundurarak yazmaya başlayacağız. İnşallah önümüzdeki bir ay içinde bütün bu yazım çalışmalarını tamamlayıp, Nisan ayı sonunda en geç yazımların hepsini tamamlayıp, Meclis'e zihnimizdeki, idealimizdeki, milletimizin zihnindeki, hayallerindeki anayasayı sunmayı düşünüyoruz. Bu süreç sonunda inşallah en geç bir iki ay içinde kendi anayasa önerimizi tamamlamış olacağız. Çalışmalara bizzat katılacağım."

Başbakan Ahmet Davutoğlu,"Avrupa'nın güvenliği Türkiye'den başlar.Suriye'nin kuzeyinde güvenli bir bölgeye ihtiyaç var. Buna kulaklarını tıkadılar, gözlerini yumdular. Şimdi büyük trajedilerle yüzyüzeyiz. Bu Avrupa'nın güvenliği için de şarttır" dedi.

Başbakan Davutoğlu,"Avrupa'nın bölge güvenliğini sağlayabilmesi için Türkiye'den başka bir partneri, ortağı yoktur. Bu gerçeği iyi görmeleri ve buna göre de hareket etmeleri gerekir" dedi.