Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 8 Nisan Cuma

1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Reform Tanıtım Toplantısı'na ve Ayasofya Camii''nde yapılacak "Aşk-ı Nebi" sergisinin açılışına katılacak.

(İstanbul/10.30/14.00)

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kosova Cumhurbaşkanı seçilen Haşim Thaçi için düzenlenecek devir teslim törenine katılmak üzere Priştine'ye hareket edecek.

(Ankara)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde, AK Parti Bayrampaşa İlçe Danışma Meclisi'ne iştirak edecek.

(İstanbul/20.00)

2- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Tatvan Adliyesinin açılışına katılacak, Ahlat'ta Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret edecek.

(Bitlis/09.00/11.00/11.30)

3- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kur'an-ı Kerim Eğitim Merkezi açılışına, AK Parti Mahalle Başkanları ve Mahalle Yönetim Kurulları toplantısına, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi'nin açılışı ile çalışma yemeğine katılacak.

(Kahramanmaraş/11.30-18.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Senegal'de Cumhurbaşkanı Macky Sall tarafından kabul edilecek, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Abdoulaye Bibi Balde, Senegal Turizm ve Hava Ulaştırma Bakanı Maimouna Ndoye Seck ile görüşecek.

- Eroğlu ayrıca iki ülke arasında su, meteoroloji ve orman alanında işbirliği anlaşması imza törenine katılacak.

(Dakar)

5- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Sanayi Odasında "Sağlık Bakanlığı Yerli Üreticilerle Buluşuyor" toplantısına, Haliç Kongre Merkezi'nde "Sekizinci Renk Otizm Farkındalık Lansman Gecesi" programına iştirak edecek.

(İstanbul/14.00/19.00)

6- HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/13.30)

EKONOMİ

1- TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile "13. eTürkiye Ödül Töreni" düzenlenecek.

(TBMM/09.30)

2- İran Cumhurbaşkanı Türkiye Özel Temsilcisi Mahmoud Vaezi, İran-Türkiye karma ekonomi komisyonu toplantısı çerçevesinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/14.30

3- TÜİK, şubat ayına ilişkin sanayi üretim ve perakende satış hacim endekslerini açıklayacak
(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 64. Hükümet, “2016 Yılı Eylem Planı” toplantısına katılacak.

(İstanbul)

2- BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, BM Cenevre Ofisi'nde, "Şiddete Varan Aşırıcılığın Engellenmesi" konferansına katılacak. Konferansın ardından Ban, basın toplantısı yapacak.

(Cenevre)

3- Bağımsız Devletler Topluluğu Dışişleri Bakanları toplantısı, Rusya'da düzenlenecek.

(Moskova)

4- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'a gidecek.

(Bağdat)

5- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Mısır ziyaretinin ikinci gününde temaslarına devam edecek.

(Kahire)

6- Suriye'deki iç gelişmeler, rejimin muhaliflere saldırıları, terör örgütü IŞİD ile çatışmalar ve diplomasi trafiği takip edilecek.

(Washington/Moskova/Halep/İdlib/Şam)

AA