Advertisement

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hükümetimiz mali disiplin konusunda her zaman dikkatli olacak" dedi.

Davutoğlu, "OECD içinde  ABD'den sonra en fazla istihdam üreten ülke olduk. Yıllıklandırılmış dış ticaret açığı 2010'dan bu yana en düşük seviyede.Kamuoyuyla reform ve vaatlerimizi en güncel şekilde paylaşıyoruz. 3 aylık reformların bir kısmını vize muafiyeti düzenlemeleri için erteledik" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Biz inanıyoruz ki 2016 yılı daha da bereketli bir yıl olacak. Kaos ve kriz bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Türkiye'nin ilerlemesini sabote etmek isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacak. Türkiye ekonomisini daha da büyüteceğiz ve vatandaşımızın refah seviyesini daha da yükselteceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Yılın ilk iki ayında mali disiplinden de taviz vermedik. Çok şüpheler beyan edenler oldu, 'Bu vaatler gerçekleşirken bütçe yükü ne olacak, bütçe açığı artacak mı, nereye gidiyoruz, acaba bunların hesabı mı yapıldı diye, soru soranlar oldu. Bilsinler biz hesap etmeden yola çıkmayız. Söz verdiğimizi de yaparız, hesabımızı da her gün en son noktasına kadar takip ederiz. Merkezi yönetim bütçesinde Ocak-Şubat döneminde 6,6 milyar Türk Lirası fazla, faiz dışı dengede ise 16,4 milyar Türk Lirası fazla verdik, elhamdülillah, bütçemiz bereketlendi. Çünkü biz milletimizin duasıyla yola çıktık" dedi.